PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11316}

Ukryte pragnienia

Stealing Beauty
7,2 32 640
ocen
7,2 10 1 32640
5,7 13
ocen krytyków
Ukryte pragnienia
powrót do forum filmu Ukryte pragnienia

Film był świetny. W sam raz na noc. I w samotności i w parze. ;]

Może ma ktoś podobne tytuły?

PeKs

wszakże sam, a nie w parze, ale obejrzałem ów tytuł z niekłamaną przyjemnością:)

nie wiem, co jest podobne, może: A Good Year z Russelem Crowe

znajdziesz tam dużo podobieństw, jeśli chodzi o klimat, przyrodę i styl życia ludzi w południowej Europie

zachęcam też do obejrzenia mojego ukochanego Fucking Amal i oczywiście American Beauty - całkowite MUST SEE dla każdego czującego i myślącego człeka:)

PeKs

polecam Ci "Pokój z widokiem" Ivory'ego. Jest to film kostiumowy z młodziutką Heleną Bonham-Carter i świetną komiczną kreacją Daniela Day-Louisa. Mimo że akcja dzieje się w epoce wiktoriańskiej to wdg mnie ma dużo z klimatu "Ukrytych Pragnień" - przede wszystkim 1-sza część dzieje się we Florencji - a więc stolicy Toskanii,i jej okolicach, jest lato(albo wiosna;) piękne sielankowe krajobrazy, a na ich tle rodzące się uczucie. Poza tym mamy też w tym filmie afirmację życia, atmosferę błogości, leniwie płynącego czasu. Reszty dowiesz się sama, gorąco polecam.

karanwe

"Reszty dowiesz się sama" - sory, powinno być "dowiesz się sam", nie zauważyłam znaczka. pozdrawiam :).

PeKs

Pod słońce - Shadow Dancer
Pod słońcem Toskanii - Under the Tuscan Sun
Bezdroża - Sideways
Nathalie...
Mansfield Park
Wielkie nadzieje - Great Expectations
Powrót do Howards End - Howards End
List w butelce - Message in a Bottle
Zakochani widzą słonie - Voksne mennesker
Rekonstrukcja - Reconstruction
Bez granic - Beyond Borders
Dzień świstaka - Groundhog Day
Podwójne życie Weroniki - Double vie de Véronique
Zakochany bez pamięci - Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Noi Albinoi - Nói albinói
Kodeks 46 - Code 46
101 Reykjavík
Million Dollar Hotel
Ukryte - Caché


może przypadną Tobie do gustu...

użytkownik usunięty
PeKs

Syreny / Sirens (1994) - film z Hugh Grantem
Lato, w którego drżącej, upalnej atmosferze aż kipi od pożądania i skrywanych namiętności. Ukrzyżowana Wenus - symbol skrępowanej obyczajowością kobiecej seksualności. Bardzo polecam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
PeKs

Lato miłości (My summer of love) Pawła pawlikowskiego, z początkującą Emily Blunt. Również senne okolice prowincji (tutaj angielskiej) są tłem dla wydarzeń dotyczących pożądania i seksualności.

Film zupełnie inny (i właściwie nie wpasowujący się w temat, ale co mi tam ;)) to Utalentowany pan Ripley z Damonem. Tak, wiem - tematyka to zupełnie inna bajka, ale sposób w jaki przedstawiono Italię - podobnie oniryczny jak w Ukrytych pragnieniach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones